Lokalita

Janské Lázně, jichž je Ludvíkova bouda součástí, jsou jediným lázeňským městem na české straně Krkonoš. První lázeňská budova zde vznikla již na konci 17. století. Nyní se zaměřují převážně na nemoci pohybového a dýchacího ústrojí, a kromě léčebných programů nabízejí rovněž ozdravné a rekondiční pobyty.

Vyvěrá tu několik desítek pramenů, srdcem lázní je secesní kolonáda s blízkou sochou Krakonoše.

Zhruba 100 metrů od boudy lze v zimě nastoupit na lyžařské vleky, nebo se o pár kroků dál pokochat zážitky na stezce korunami stromů.

K dolní stanici lanovky je to zhruba 200 metrů, které v létě sejdete po turistické stezce, v zimě sjedete na lyžích přímo od dveří vašeho ubytovacího zařízení.

V zimních měsících je tu ráj pro lyžaře, kteří mohou využít široké nabídky Skiresortu Černá horaPec, včetně nočního lyžování, sáňkařské dráhy a upravované značené trasy krkonošské magistrály. V létě si na své přijdou pěší turisté i milovníci cykloturistiky.

Hustá síť turistických tras vede na nejkrásnější krkonošské vyhlídky, po cyklistické naučné stezce anebo k Černohorskému rašeliništi. Najdete zde i aktivity pro děti, včetně lanového parku s Baby parkem.